تبلیغات
ماه آبی - مطالب آذر 1395
پنجشنبه 11 آذر 1395  22:02

پوستر فیلم
داستان یک خطی فیلم: بر اساس یک اتفاق سیسیلیا و رابی از هم جدا می شوند... سرنوشت آنها را با جنگ جهانی دوم مواجه می کند در حالی که خواهر سیسیلیا بانی و روایت گر این قصه است.

فیلم Atonement (کفاره) محصول سال 2007 از آن فیلم هایی است که در نگاه اول شاید روایتگر یک داستان معمولی باشد. فیلم آنقدر شاهکار نیست که آخرش بنشینید با یک رفیق خوره فیلم ساعت ها در موردش بحث کنید اما آنچه که مرا در پایان درگیر خود کرد این بود که ما (بیننده) کجای این فیلم بودیم. در انتها نویسنده اعتراف می کند خیلی از مطالب ساخته ذهن بیمارش بوده برای ادای دین به همان کسانی که روزگاری باعث شده به خاطر او آسیب ببینند و حتی به هم نرسند. اما واقعیت این است که من با دیدن انتهای فیلم به این نتیجه رسیدم شاید واقعا ابتدا فیلم هم نویسنده ما را به گمراهی برده و شاید ما فقط شاهد یک کتاب دیگر از او بودیم. خلاصه آنکه این فیلم شما را در گیر خواهد کرد اگر کمی به آن فکر می کنید. در ابتدای فیلم فلش بک های کوتاه و در نهایت در پایان فیلم مصاحبه نویسنده آدم را به فکر فرو می برد شاید همه این زمانی که مشغول تماشای فیلم بودیم تنها در راهرو های ذهن بیمار یک نویسنده در حال پیاده روی بوده ایم.
عکس کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته
اگر این فیلم را دیدید و خوشتان آمد به نظرم کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته هم که این روزها دستم است فضایی اینچنینی دارد البته این بار با توصیفاتی از ذهن یک دیوانه روبروییم. 


نظرات()